ANASAYFA
PROJE İYİ EĞİTİM
PROJE AYRAN İÇ
PROJE KAMERA İZLEME
PROJE BUL KAZAN
FAALİYETLERİMİZ
ZİYARETLERİMİZ
KANTİNLERİMİZ
KANUN VE YÖNETMELİKLER
GEREKLİ LİNKLER
DERNEĞİMİZİN FALİYETLERİ
HAVA DURUMU
TÜM GAZETE MANŞETLERİ
İLETİŞİM
İŞ ARAYANLAR
ARŞİV
MAGAZİN
MESLEKİ EĞİTİM

PROJE KAMERA İZLEME


Başlık Buraya Gelecek

KAMERA İZLEME SİSTEMİ KURULUMU BAŞLADI
Zonguldak Kantinciler Derneği tarafından Eğitim'e katkı amacıyla kurulması planlanan kemera izleme sisteminin ilki Mimar Sinan İlköğretim Okulunda kurulmaya başlandı 08/03/2008.Devamı haber sayfasında.

HER OKULA BİR GÜVENLİK SİSTEMİ
Zonguldak Kantinciler Esnaf Derneği Eğitime Destek programında ilimizdeki her okula bir kamera izleme sistemi kurmayı hedeflemektedir.Bu sayede Okul önlerinde kavga ,şiddet takip altına alınacağından en aza inecektir,Okullarımıza dışardan zarar verme takip altına alınacağından en aza inecektir,hırsızlık olayları en aza inecektir,internetten izlendiğinde tüm okullarımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aynı anda takip edilebileceğinden okullar arası farklılıklar en aza inecek kırsal yada merkezi farklılıkları en aza inecektir,veli çocuğunu okul bahçesinde internetten görme imkanı bulacaktır.Sistemin benzer birçok yararları zamanla görülecektir.
Derneğimiz bu konuda gereken adımları atmaktadır.Ancak sistemin teknik ve ekonomik boyutları ve bürokrasi boyutuda düşünüldüğünde zaman alacağı ortadadır.Derneğimiz sistemin finansmanı için ilimizdeki hayırsever herkesten destek beklemektedir.
Çocuklarımız Ulusumuzun geleceğidir,öyleyse onları en iyi şartlarda yetiştirmek ve onlara en iyi imkanları sunmak ise bizlere görev olarak düşmektedir.


OKULLARDA KAMERA İZLEME VE GÜVENLİK SİSTEMİ PROJESİ

Zonguldak Kantin ve Büfe İşletmecileri Yardımlaşma Derneği kısa adı Zokader
dernekler kanunun kendisine verdiği yetki ile tüzel kişilik olarak eğitime katkı sağlamayı kendisine bir görev olarak kabul eder.Eğitime katkı amacıyle okullarda kamera izleme sistemi kurulması için aşağıdaki projeyi hazırlamıştır.

PROJENİN ADI:OKULLARDA KAMERA İZLEME SİSTEMİ:
PROJENİN AMACI:Okullarda şiddeti önlenmesine katkıda bulunmak,Okulların belirli kısımlarını(oyun bahçesi,koridor,okul çevresi gibi) internetten izlenmesinisağlamak,Okullar arası eğitim seviye farklılıklarının giderilmesine katkıda bulunmak.

PROJENİN ÖNEMİ:
İletişim çağında yaşadığımız şu günlerde çağın imkanlarından en verimli şekilde yararlanarak bu günün gençleri yarının idarecilerini yetiştirmede gerekli her türlü imkanı değerlendirmek ve sunmak gerekmektedir.Yüz yılımızda gelişmiş ülkelerde bireyin hak ve özgürlükleri ön plana çıkmış, her şey daha çok bireyler için tasarlanmış ve uygulanmıştır.
Eğitimin güvenliği ve ehemmiyeti açısından kamera izleme sisteminin önemi büyüktür. Şöyleki suç yada suç mahali izleme altına yada kayıt altına alındığında suç oranı daima en aza inmek durumundadır. Okullarımızda şiddet toplumun kanayan yarası haline gelmiş tir.Suçu işleyecek
şahsın en büyük güvencesi daima şahit olmadan fiili gerçekleştirmek olduğunu
düşündüğümüzde,günümüzde bu tür toplumsal olaylarda bireylerin şahitlik yapmak
konusundaki endişe ve korkularını da göz önünde tutarsak burada kamera kayıtlarının önemi kendiliğinden ortaya çıkar.Kavga ve şiddetin kayıt altına alındığı gibi okul binalarının korunması konusunda da kamu mallarımız biraz daha ehemmiyette olacaklardır.Okul binaları izleme sisteminin kapsama alanı altında olacağı için binaya dışardan zarar verme,camlarını kırma vakaları da en aza inecektir.Dolayısıyla kamu malı zarar görmeyecek kamu giderleri azalacaktır.
Bu anlamda suç oranı düşecek polisiye kamu giderleri de dolaylı olarak azalacak-
tır.

Projenin en önemli faydalarından biri de internet üzerinden Milli Eğitim yetkililerinin okulları aynı anda izleme ve değerlendirme imkanları olacağından,okullar arası seviye farklılıkları dolayısıyla en aza inecek kırsaldaki okul ile merkezdeki okul arasındaki farklılıklar alt seviyelere inecek eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak olacaktır.

Proje sayesinde veli istediğinde internetten çocuğunun bulunduğu okulu görebilecek, çocuğu ile ilgili endişeleri azalacak toplumda bulunduğu konumda daha verimli olacaktır.


PROJENİN DETAYI:
Sistemde kurulu kameralar okulu tüm giriş çıkışlarını ,binanın dört cephesini
görecektir.Kameralar gece görüşü özelliğine sahip -15 derece ile +40 derece arası
ısı ve nemden etkilenmeyecek özelliğe sahip olacaklardır. Sistemde en az dört kamera ve buna uyumlu DVR kartı hafıza kartı ,teknik olarak uygun olması durumunda okulun bilgisayarına monte olacak, uygun olmaması durumunda ayrı bir bilgisayar tarafından kayıt ve izleme yapılacaktır.
Sistemdeki en az bir kamera okul içi koridoru ve öğretmenler odası girişini
görecektir.

Kayıtlar belirlenen aralıklarla otomatik olarak kendiliğinden silinecek, sistemin bakımı kurucu bilgisayar firması tarafından belirli aralıklarla yapılacaktır.

PROJENİN HEDEF KİTLESİ:
Sistemi başta Merkez ilçedeki okullarda kurulacağını düşünür isek bu okullarımızı da 50 varsayar isek ve yine bu okullarda ortalama 500 öğrencinin ve okul başına 40öğretmen,idareci ve memuru da düşünür sek en az 27000 insanı-
mıza doğrudan hizmet edecektir. Dolaylı olarak 15000 veliye hizmet edecektir.Yine
dolaylı olarak Eğitim camiasının merkezi idarecileri, emniyet birimlerini de 1000
kişi olarak kabul eder isek sistemin hedef kitlesi olarak 43000 kişi diyebiliriz.


PROJENİN MALİYETİ:
Bir güvenlik firmasına bir okulumuz için yaptırdığımız dört kameralı bir izleme sistemi projesinin maliyeti 3000 YTL.civarında olarak çıkmıştır. Bu değer kameraların 6 veya 7 ye yükselmesiyle ,okulun fiziki durumuna göre 4000 ve 5000 ytl. civarına yükselebilmektedir.İyi bir izleme ve kayıt için en az 5 kamera bulundurulması uygun görülmüştür.PROJENİN FİNANSMANI:
Zonguldak Kantinciler Derneği ilk oarak projenin önemini basında duyurarak
ve halkımızı buna inandırarak bir eğitime destek kampanyası adı altında belirleyeceği 4 yada 5 pilot okulda bu sistemin kurulabilmesi için,İlimizin ileri gelen esnafları,iş adamları, meslek odaları, ticaret odası ve diğer kuruluşlardan bu amaçla makbuz karşılığı ekonomik destek isteyecektir.
Sağlanan destek ve katkı oranında ilk olarak merkez ilçede daha sonra İl genelinde tüm okullarımızda sistemin kurulması teşvik edilecektir.


ZONGULDAK KANTİNCİLER DERNEĞİNİN PROJEDEKİ GÖREVİ:
Zonguldak Kantinciler Derneği bu projenin sahibi olarak tanıtımını yapacaktır.Zokader projenin kurulacak okullar ile ilgili resmi yazışma ve protokollerinde aracılık yapacaktır.Zokader projeye finansman katkısı bulmak amacıyla ilk olarak kantinlere ürünlerini satan toptancılardan bu konuda katkı sağlamalarını isteyecektir.Zokader projenin ekonomik destek bulması amacıyla ilimizin önde gelen iş adamları ile görüşmeler yapacak katkılarını isteyecektir.Zokader Okul Aile Birlikleri ile de temasa geçerek Okul Aile Birliklerinin bu projede desteklerini alacaktır.
Zokader projenin hayata geçebilmesi amacıyla hiç bir karşılık beklemedeneğitim gönüllüsü olarak çalışacaktır.Zonguldak Kantin ve Büfe İşletmecileri
Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Süleyman ERBAY
Dernek Başkanı

KAMERA İZLEME SİSTEMİ PROJE

Bu bölüme, kendi belirlediginiz konuyla ilgili bir yazı girin.

TESK'İN AYLIK DERGİSİ " VİTRİN" ÇALIŞMALARIMIZA YER VERDİ.
Bilindiği gibi Vitrin Dergisi esnafın sesi kulağı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu tarafından Ankara'da basılmakta,tüm Türkiye'ye dağıtılmaktadır.
Tüm Türkiye genelinde Esnaf ve Sanatkarlara yönelik çıkan aylık Vitrin Dergisi Ağustos sayısında Zonguldak Kantnciler Derneğinin Eğitime katkı amaçlı Okullarda Kamera İzleme Güvenlik Sistemi Projesine ve tüketici bilincinin geliştirilmesi amaçlı kantinlerde satılan ürünlerde tarihi geçmiş ürün bulan öğrenciye anında 10 ytl verilmesi yönündeki "Bul Kazan"adlı kampanyaya yer verdi.Konuyla ilgili görüşlerini belirten Dernek Başkanı Süleyman Erbay "Derneğin Türkiye genelinde başarısı olarak kabul edilen bu tür çalışmaların önümüzdeki günlerde artarak devam edecektir" dedi.

KAMERA İZLEME SİSTEMİ KURULUMU BAŞLADI
Zonguldak Kantinciler Derneği tarafından Eğitim'e katkı amacıyla kurulması planlanan kemera izleme sisteminin ilki Mimar Sinan İlköğretim Okulunda kurulmaya başlandı 08/03/2008.

dsc05192.jpg

sistem izleme merk.

ZONGULDAK İLKÖĞRETİM OKULU GÜVENLİK SİSTEMİ KURULDU
Derneğimizin Eğitime Katkı amaçlı yapmış olduğu temel hizmetlerden biri olan Okullara Güvenlik sistemi kurma çalışması kapsamında bu yıl ilk olarak Zonguldak İlköğretim Okulunda Güvenlik sistemi kuruldu.Kurulan her okuldan amaca yönelik olumlu neticelerin alınmış olması dernek yönetimimizi mutlu etmiştir.Derneğimiz okullara benzer anlamda destek olmaya devam edecektir.
Ulusumuzun geleceği olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamakta herkese sorumluluklar düşmektedir.Bu anlamda derneğimiz eğitime yapılan katkıyı kutsal olarak görmektedir.
Herkesten de bu yaklaşımı beklemektedir.13/04/2011

Zonguldak İlköğretim Okulu

KAMERA İZLEME VE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULAN OKULLARIMIZ VE SPONSOR FİRMALAR
1.Ülker İçim Ayran Zonguldak Bayii-Mimar Sinan İlköğretim Okulu
2.Ülker Golf Dondurma Zonguldak Bayii-Fener Lisesi
3.Ülker Golf Dondurma Kozlu 19 Mayıs Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu
4.Çaycuma Süt Ürünleri-Mehmet Çelikel Lisesi
5.Çaycuma Süt Ürünleri-Uzun Mehmet Lisesi
6.Mekik Ticaret-Ticaret Lisesi
7.Yazdoğan Gıda-Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi
8.Ülker Golf Dondurma-Atatürk Anadolu Lisesi
9.Çaycuma Süt Ürünleri-Üzülmez İlköğretim
10.Ülker Golf Dondurma-Kozlu Kılıç İlköğretim
11.Zokader-Kilimli Anadolu Lisesi
12.Zokader-Zonguldak İlköğretim Okulu

ismim@benimadresim.com

Bana ulaşmak için yukarıdaki e-mail adresini kullanın